Visning: fredag 17/5, lördag 18/5, söndag 19/5 och måndag 20/5
veckoauktion den 20 maj 2024
Visning: fredag 17/5, lördag 18/5, söndag 19/5 och måndag 20/5
-
6144 Matta
Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm
Utrop: 28.000 kr
Pris just nu 26.500 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 19:43
-
8381 Afrikana
Diverse, ca 10-46 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:17 -
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:45 -
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13 -
8105 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, segelbåt. Akv..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:34 -
8141 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Struwe, blomma. A..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:05
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:00 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:39
-
6140 Matta
Ziglar Ariana, 202x307 cm
Utrop: 12.000 kr
Pris just nu 10.000 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 19:26
-
8107 Akvarell
Signerad. Akvarell, bildmått: 30x20cm, yttermått i..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01 -
8198 Ampel
Karl Johanstil. Diameter: 44 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:45
-
8262 Armband
3 st, silver. Vikt: 85 gr ca
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:27 -
7049 Armbandsur
Certina Automatic, "Waterking215", ej armband. Bot..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:35 -
8125 Armbandsur
Omega Constelation, Automatic, 18k guld
Utrop: 8.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8127 Årsur
på träsockel. Höjd: 33 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:37 -
7114 Ask
med lock, Lack med pärlemo. Längd: 35 cm, djup: 26..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:13 -
8261 Bägare
silver, 1934. Höjd: 10,5 cm, vikt: 135 gr ca
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:03
-
8171 Bålskål
Kina, Blåvit. Diameter: 40 cm, höjd: 17 cm
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:27 -
8294 Bestick
Hallberg, nysilver, 88 delar
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:15 -
8286 Bestick
Uppläggning mm, 6 delar. Längd: 6,5-20, vikt: 150 ..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:03
-
6002 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm
Utrop: 11.000 kr
Pris just nu 9.800 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 18:59
-
8023 Bildrullar
6 st
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:05 -
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:37 -
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07
-
8086 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, ytt..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:02 -
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:22 -
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:50
-
8027 Blomsterbord
vitmålat. Bredd: 69 cm, djup: 37 cm, höjd: 75 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:01 -
8098 Blyerts
Signerad, porträtt, yttermått inklusive ram: 29x22cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:57 -
8163 Bojan
+ Vas, Kina, dekor av prunus. Höjd: 14-15,5 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:23
-
8167 Bojaner
med lock, 2 st, Kina. Höjd: 12-14 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:24 -
8019 Bokhylla
John Kandell (1925-1991), Sverige. "Pilaster". Käl..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11 -
8329 Bokhylla
mahogny, Svenska Möbelfabrikerna AB. Bredd: 180 cm..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:23
-
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. Signerad, daterad a tergo 1953, Arabisk torghandlare. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
Utrop: 8.500 kr
Pris just nu 7.000 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 19:24
-
8330 Bokhylla
mahogny, Svenska Möbelfabrikerna AB. Bredd: 180 cm..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28 -
8252 Bokhylla
mahogny. NK, Bredd: 102 cm. Djup: 27 cm, höjd: 95 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11 -
8244 Bokhylleskåp
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Laserat. Bredd..//
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:03
-
8189 Bokhylleskåp
längd: 198 cm, djup: 30 cm, höjd: 80 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:07 -
8334 Bokhyllesystem
Pira, Teak
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8179 Bord
1800-tal. Bredd: 91 cm, djup: 55 cm, höjd: 66 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:57
-
8186 Bord
med låda, 1800-tal. Bredd: 60 cm, djup: 36 cm, höj..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:11 -
8007 Bordsfotogenla..
höjd: 56 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:27 -
8172 Bordsfotogenla..
höjd: 65 ca
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:11
-
8177 Bordslampa
Barockstil, mässing. Höjd: 61 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:40 -
8283 Bordslampa
Bemålat glas med blomstermotiv, mässing. Höjd: 88 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:24 -
8259 Bordslampa
Glas. Höjd: 60 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:16
-
8125 Armbandsur
Omega Constelation, Automatic, 18k guld
Utrop: 8.000 kr
Pris just nu 5.800 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 18:43
-
8170 Bordslampa
Glasmosaik. Höjd: 53 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:58 -
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:49 -
8174 Bordslampa
mässing och trä. Höjd: 56 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:20
-
8305 Bordslampa
Porslin. Höjd: 49 cm, nutida
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:37 -
8306 Bordslampor
ett par, Glas. Höjd: 42 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01 -
8176 Bordslampor
ett par, Kina, perukstockar. Höjd: 57 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28
-
7390 Bordslampor
Ett par, Onyx. Höjd: 75 cm
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:00 -
8206 Bordsuppsats
nysilver, Empirestil. Höjd: 53 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
8013 Bordsur
3 st, Newhaven, Smiths & Watford, tidigt 1900-tal
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:51
-
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:13 -
8079 Bricka med ställ
Nysilver
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:39 -
7398 Byrå
1940-tal, mahogny, Svenska Möbelfabrikerna AB, Bre..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:10
-
6141 Matta
Ziglar Ariana, 158x222 cm
Utrop: 7.500 kr
Pris just nu 5.800 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 19:33
-
8191 Byrå
Betsad furu, 1800-tal. Bredd: 102 cm, djup: 45 cm,..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:03 -
7399 Byrå
England, Idegran. Bredd: 38 cm, djup: 28 cm, höjd:..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11 -
8247 Byrå
England. Bredd: 70 D, 31, höjd: 72 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:17
-
8327 Byrå
Gustaviansk stil, Alm. Bredd: 110 cm, djup: 53 cm,..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06 -
8293 Byrå
med stenskiva, rokokostil, 2 lådor, beslag i mässi..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:12 -
8354 Champagneglas
11 st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Modell H..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7039 Champagnevispar
18 st, Nysilver, St & Co. Längd: 16 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:12 -
7231 Cittra
Jubeltöne, Konzert Salon -Harfe, 57x44 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:38 -
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:10
-
7088 Dalahäst
höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:12 -
8155 Dekorelement
2 st, Asiatiska, nutida, trä, 92x92 ca
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:47 -
8235 Dosor
3 st, Orientaliska. Diameter: 6-7 längd: 6,5 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:09
-
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar med fat, 12 assietter, 4 smörfat, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, liten skål
Utrop: 6.000 kr
Pris just nu 4.800 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 20:58
-
8115 Efterrättsskålar
9st, glas. Längd: 11-13cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:20 -
7360 Emmafåtöljer
Ett par, blå velourklädsel i medaljongmönster, sit..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:59 -
8239 Etagebord
Sent 1800-tal. Bredd: 51 cm, djup: 35 cm, höjd: 76 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:25
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07 -
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Utrop: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43 -
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24
-
8375 Etsningar
2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerade 160 & 250..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28 -
8224 Fällbord
"Krogsta", ur Ikea 1700-tals serie, brunbetsad, tr..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:04 -
8249 Fällbord
1800-tal. Diameter: 86 cm, höjd: cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:15
-
8314 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedese, Skiktlimmat och formpressat trä, fårskinn i grått, brännstämplad Swedese. Bredd: 70 cm. Höjd: 101 cm, sitthöjd
Utrop: 5.000 kr
Pris just nu 4.200 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 18:34
-
8122 Fällbord
diameter: 59 cm, höjd: 73 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:32 -
8379 Färgetsningar
2 st, Ulrika Christell (f. 1960), Sverige. "Utombo..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:25 -
8373 Färgetsningar
4 st, Lars Johansson, Fåglar. Signerad, numrerad 5..//
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:11
-
8145 Färglitografi
Åke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
8217 Färglitografi
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:51 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46 -
8210 Färglitografi
Emma Larsson. Signerad, numrerad 245/250. Färglito..//
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:02
-
8351 Matta
Kelim Afghan, 259x359 cm
Utrop: 5.000 kr
Pris just nu 3.800 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 19:01
-
8270 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:34 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:49 -
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:56
-
8035 Färglitografi
Lars Åberg. Signerad, numrerad 1/40, EA-upplaga (É..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:57 -
8036 Färglitografi
Lars Åberg. Signerad, numrerad 50/50, EA-upplaga (..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:36 -
8346 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:46
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:42 -
8266 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:29 -
8044 Färglitografi
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:55
-
8053 Färglitografi
Lenny Clarhäll (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51 -
8140 Färglitografi
May K León, i hängmattan. Signerad, numrerad Ea. F..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:57 -
8272 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. "Låt barnen leva". Signera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:46
-
8117 Örhängen
18k guld, Ett par. Längd: 6cm, vikt: 7,1g
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 3.400 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 20:14
-
8377 Färglitografi
Ojet Ringbom, "Drottningholms Slott". Signerad, nu..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06 -
8082 Färglitografi
Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:36 -
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8030 Färglitografi
Owen Dippie. Signerad, numrerad 5/50, "Master Ninj..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:08 -
8144 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Farmors hus. Sign..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:54 -
8136 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition...//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:25
-
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:14 -
8268 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:54 -
8092 Färglitografi
Signerad, segelbåtar. Färglitografi, bildmått: 44x..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:32
-
8048 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:25 -
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:17 -
8380 Färglitografier
2 st, Christel Hansson, "Nattsvärd & Månblomma". S..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:08
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 3.000 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 20:32
-
7219 Färglitografier
2 st, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Mark..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:05 -
8234 Fat
2 st + skål, Kina. Diameter: 8,5-14,5
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:13 -
8090 Fat
Rörstrand. Längd: 38cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
8246 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:06 -
7149 Fåtölj
Gustaviansk stil
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:39 -
8006 Fåtölj
Lady by Homeline
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:19
-
7016 Fåtölj
omklädd
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:59 -
8314 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Utrop: 5.000 kr
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:34 -
6116 Fåtöljer
2 st, röd velourklädsel. Djup: 75 cm. Höjd: 75 cm,..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:17
-
7151 Fåtöljer
ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ulfåsa
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:39 -
6002 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
Utrop: 11.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:59 -
8192 Fiol med stråke
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:32
-
8353 Matta
Kelim Parsisk Ghashghai, 138x360 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 18:58
-
7172 Flaskschatull
1800-tal, med 3 st flaskor, mahogny. Längd: 22 cm,..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:21 -
8292 Flintlåspistol
Längd: 31 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:10 -
8197 Fotogenlampor
2 st. Höjd: 19-31 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:30
-
7062 Gardiner
2 längder. Längd: 190 cm, Marimekko, "Unikko", Mai..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:14 -
8070 Glasservis
8st+ 8st+ 8 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige...//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:37
-
8325 Glasservisdelar
Homegaard, ca 35 delar. Höjd: 9-17 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:48 -
8128 Gökur
med lod. Höjd: 24 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:08 -
7378 Golvlampa
England, mässingfot, skärm i metall. Höjd: 150 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:42
-
7187 Golvlampa
Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:17 -
7270 Golvlampa
metall. Höjd: 186 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:42 -
8185 Golvlampfot
Mässing/läder. Höjd: 127 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:23
-
8019 Bokhylla
John Kandell (1925-1991), Sverige. "Pilaster". Källemo, brännstämplad, 12 hyllplan. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm. Höjd: 205 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 19:11
-
8040 Golvlampor
Ett par. Höjd: 118cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:52 -
8135 Gräddkanna
+ sockerskål, Tenn, Firma Svenskt Tenn, 1951. Höjd..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:47 -
8212 Grafiskt blad
Från Seines strand, Carl Larsson (1853-1919), Sver..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:36
-
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58 -
7038 Grytor
2 delar, Koppar. Höjd: 21-22m bland annat 10L
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:02 -
8158 Hänge
18k guld, med sten, 5,8 gr brutto, mått: 3x2 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
8118 Hängen
18k guld, 5 st. Längd: 1-5cm vikt: 5,1g
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56 -
8355 Herrbetjänt
nutida. Höjd: 110 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:23 -
4331 Hörnvitrinskåp
Karl Johan, björk. Höjd: 202 cm, nyckel
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:47
-
8319 Hörnvitrinskåp
mahogny. Höjd: 191 cm
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:15 -
8250 Hylla med skåp
1800-tal. Bredd: 70 cm, djup: 27 cm, höjd: 180 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:38 -
8218 Jordglob
modell äldre, på träsockel, Dr. Krauses Handels oc..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8349 Matta
Orientalisk, Nain, Part Silk, 77x197 cm
Utrop: 3.600 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 18:15
-
7066 Kaffe & mockak..
31 delar, Rosenthal, floral dekor
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:13 -
8024 Kaffegods
12 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:19 -
7336 Kaffegods
Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl, ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:55
-
8146 Kaffeservis
26 delar, "Classic Rose", Rosenthal
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58 -
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:58 -
8289 Kandelaber
Nysilver, 5 ljusarmar. Höjd: 34 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7131 Kandelabrar
Ett par, mässing. Höjd: 44 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:14 -
8169 Kandelabrar
ett par, mässing. Höjd: 49 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:44 -
8196 Kantin
koppar med tapp. Märkt C A Bayard, Höjd: 50 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:25
-
8131 Karaff
Prince, Kosta. Göran Wärff (1933-2022), Sverige. H..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:51 -
8173 Karaffer
3+ 1 st, Glimma Glasbruk. Höjd: 23-26 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:08 -
8178 Karaffer
4 st, Glimma glasbruk. Höjd: 26-28 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:27
-
8078 Trädgårdsmöbler
3 delar, Byarum, 1900-tal
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 18:38
-
8352 Karmstol
1950-tal, Orla Molgaard Nielsen, märkt France & Da..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:34 -
8254 Karmstol
Västsvensk rokokostil
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8130 Karmstolar
ett par
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:31
-
7161 Karmstolar
ett par, England
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:57 -
7185 Karmstolar
Ett par, rokokostil, petit pointsklädsel
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:14 -
7406 Karmstolar
Ett par. Gustaviansk stil
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:17
-
8133 Karott
med lock, "Verdura", Rörstrand. Längd: 26 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:32 -
8120 Kedja med hänge
silver, med örhängen, Efva Attling. Längd: 2-4 2cm..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:33 -
8193 Kista
1800-tal. Bredd: 48 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:02
-
8188 Klaffbord
1800-tal. Bredd: 44+ 2x43, djup: 76 cm, höjd: 70 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:17 -
8068 Koffert
Längd: 77cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53 -
8043 Koffert
White star line. Längd: 93cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8136 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 68/150. Färglitografi. Bladets mått: 54x38 cm, yttermått inklusive ram: 74x58 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.200 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 19:25
-
8081 Kompasser
2 st, Nautica. Höjd: 10-12
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:10 -
8161 Konsoler
10 st. Trä. Diameter: 9-22 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:25 -
8221 Konsoler
ett par, Märkta 1883, målade. Höjd: 19 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:26
-
7087 Konstglas
3 delar, Kosta Boda, Hydman Vallien/B Vallien/K En..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:09 -
8229 Koppar med fat..
2 st, Kina. Höjd: 7 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:05 -
8341 Kopparstick
2 st, Frankrike, yttermått inklusive ram: 60x43-53..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8370 Kruka med fat
omkring 1900, Rörstrand, porslin, floral dekor. Di..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:15 -
8204 Kuriosa
4 delar, bl a lykta
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:12 -
8232 Kuriosa
6 delar, Orientaliskt, sten
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:40
-
7402 Lampbord
Ett par, England, mahogny. Bredd: 40 cm, bredd, 47..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:13 -
8226 Lampbord
ett par, mahogny, Opal Kleinmöbel. Bredd: 45 cm, d..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:03 -
8320 Lampetter
ett par, mässing. Höjd: 23 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:13
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x98 cm, yttermått inklusive ram: 98x125 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.200 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 20:15
-
8297 Lavoar
med marmorskiva och hyllplan, ett dörrpar med bako..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:39 -
8299 Leksaksbilar
3 st, bland annat Steiff. Längd: 24-39 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8288 Leksaksdjur
ca 25 st, vilda djur, elastolin
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:44
-
8157 Linoleumsnitt
2 st, Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:15 -
8350 Litografi
Musikstund. Bildmått: 52x77 cm, yttermått inklusiv..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:12 -
8303 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:27
-
8225 Ljuskrona
Rokokostil, stomme i mässing, 6 st ljuspunkter. Br..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:35 -
8279 Ljusstakar
4 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06 -
8126 Ljusstakar
ett par, mässing, 3-armade. Höjd: 40 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:46
-
8011 Ljusstakar
Ett par, omkring 1900, mässing. Höjd: 24 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:49 -
8134 Ljusstakar
ett par, Rörstrand, porslin och mässing. Höjd: 16 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:40 -
7346 Ljusstakar
ett par, rysk empire, kristall och brännförgylld b..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:18
-
7346 Ljusstakar
ett par, rysk empire, kristall och brännförgylld brons. Höjd: 27,5 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.000 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 20:18
-
8056 Ljusstakar
Ett par. Höjd: 31cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:26 -
8256 Ljusstake
sk. Tuppstake, Hedbys & Käck Smide. Höjd: 55 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:30 -
7391 Lodur
höjd: 65 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:01
-
7190 Månbord
1800-tal, två halvor, Furu. Diameter: 118 cm. Höjd..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:20 -
8382 Masker
2 st. Längd: 22-33 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28 -
8087 Masker
3 st. Höjd: 20-40cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:20
-
8311 Matsalsgrupp
1960-tal, 5 delar, bord + 4 stolar. Längd: 138 cm,..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:17 -
8318 Matsalsgrupp
5 delar. Diameter: 110 cm, höjd: 72 + 2 iläggx48 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:38 -
8277 Matsalsgrupp
7 delar, mahogny, Bord + 6 stolar. Längd: 140 cm, ..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:12
-
7407 Matsalsgrupp
9 delar. Gustaviansk stil, di 115 cm. Höjd: 74 cm ..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:18 -
8240 Matsalsgrupp
Asien, 7 delar. Längd: 132 cm, djup: 86 cm, höjd: ..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:12 -
8298 Matsalsgrupp
Rokokostil, mahogny. Längd: 164 cm, djup: 106 cm, ..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:39
-
8151 Matta
Orientalisk, Anatol, semiantik, 125x410 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 19:18
-
7408 Matsalsskåp
Gustaviansk stil. Bredd: 114 cm, bredd: 44 cm, höj..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:18 -
8147 Matservis
55 del ca, Rörstrand, "Nepal"
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:05 -
8364 Matservis
58 delar, Rörstrand
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:22
-
8278 Matservis
Arabia, 24 delar, "Karelia"
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:42 -
8290 Matservis
Rörstrand, Aragona, 55 del
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:13 -
7212 Matservisdelar
30 delar, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabi..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:46
-
7396 Matservisdelar
45 delar ca, 12 mattallrikar, 11+ 12 assietter, 6 ..//
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:09 -
8326 Matservisdelar
KPM, ca 50 delar
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01 -
8351 Matta
Kelim Afghan, 259x359 cm
Utrop: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:01
-
8353 Matta
Kelim Parsisk Ghashghai, 138x360 cm
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
8004 Matta
Kina, silkeinslag, 139x198 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:14 -
6144 Matta
Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm
Utrop: 28.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:43
-
7074 Matta
Orientalisk, 295x400 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 19:28
-
7377 Matta
Orientalisk gallerimodell, 80x310 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:39 -
8003 Matta
orientalisk, 119x216 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:07 -
8338 Matta
orientalisk, 124x182 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:56
-
8275 Matta
orientalisk, 130x187 cm
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
7283 Matta
orientalisk, 170x253 cm
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:57 -
7074 Matta
Orientalisk, 295x400 cm
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:28
-
8287 Matta
Orientalisk, 90x180 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:21 -
8151 Matta
Orientalisk, Anatol, semiantik, 125x410 cm
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:18 -
7115 Matta
orientalisk, Figural, 131x206 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:14
-
8159 Matta
orientalisk, floral dekor, 190x302 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:16 -
8002 Matta
Orientalisk, Gabbeh, 152x245 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:32 -
8005 Matta
Orientalisk, galleri, 103x270 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:05
-
1018 Skulptur
Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Man till häst, brons. Signerad. Längd: 11 cm, höjd: 9 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 19:58
-
8337 Matta
orientalisk, Galleri, 73x247 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:15 -
8335 Matta
orientalisk, Ghom, 148x248 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:38 -
5334 Matta
Orientalisk, Kelim, Afghan, 84x298 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:35
-
7254 Matta
orientalisk, Livets träd, 91x156 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:22 -
8001 Matta
orientalisk, Mir, 187x272 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:47 -
8336 Matta
orientalisk, Mir-typ, 178x251 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:27
-
8349 Matta
Orientalisk, Nain, Part Silk, 77x197 cm
Utrop: 3.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:15 -
8015 Matta
orientalisk, Pakistansk Bochara, 98x296 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:32 -
6141 Matta
Ziglar Ariana, 158x222 cm
Utrop: 7.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:33
-
6140 Matta
Ziglar Ariana, 202x307 cm
Utrop: 12.000 kr
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:26 -
8069 Modellsegelbåt
Trä. Höjd: 110cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11 -
8060 Modellskepp
höjd: 34cm. Längd: 42cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
8244 Bokhylleskåp
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Laserat. Bredd: 105 cm. Djup: 42 cm, höjd: 195 cm
Utrop: 2.600 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 20:03
-
8310 Muggar
med mera, bland annat Slottsboden, 10 delar. Längd..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43 -
7102 Nattygsbord
Ett par, 1950-tal, trä / metallunderrede, bemålade..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:10 -
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06 -
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:15
-
8246 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 20:06
-
8045 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:30 -
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:02 -
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:37
-
8085 Oljemålning
Gelotte. Signerad, landskap. Olja på duk, landskap..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:52 -
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Utrop: 8.500 kr
Aktuellt bud: 7.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:24 -
8102 Oljemålning
Gibson. Signerad, landskap. Olja på duk, 32x23cm, ..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:38
-
7432 Oljemålning
Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:10 -
7214 Oljemålning
Gunnar Gustafsson, Fiskeläge. Signerad. Olja på pa..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:48 -
8029 Oljemålning
Halvor Gunheim. Signerad, hästar. Olja på duk, 60x..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:26
-
7204 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. "I Livets ..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:36 -
7207 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Hässjor, M..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:41 -
7183 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Hästar, mo..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:11
-
8248 Soffa
+ 1 par karmstolar, Gustaviansk stil. Längd: 166 ca
Utrop: 2.600 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 20:12
-
7290 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:38 -
7237 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Stadsmotiv..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:50 -
7056 Oljemålning
Holger Fischer, stilleben. Signerad. Olja på duk, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:31
-
8271 Oljemålning
Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Signerad, landsk..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:02 -
8255 Oljemålning
Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Signerad, stille..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:34 -
8267 Oljemålning
Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Stilleben. Signe..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8339 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Änder. Signerad...//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:40 -
7157 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, datera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:47 -
7158 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Vårvinter. Signe..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:49
-
7434 Oljemålning
Jonas Netterberg (f. 1948), Sverige. Signerad, dat..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:17 -
7316 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:21 -
7317 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:23
-
8243 Skåp
nutida. Bredd: 70 cm, djup: 38 cm, höjd: 182 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 20:56
-
7297 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:50 -
7296 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:49 -
8342 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:25
-
8374 Oljemålning
Kerstin Pauler Ingvarsson, komposition. Signerad a..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:35 -
8343 Oljemålning
Kurt Lundberg. Hammarbyleden. Signerad, daterad 46..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:54 -
8104 Oljemålning
Lange. Signerad, landskap. Olja på duk, 41x51cm, o..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:04
-
8368 Oljemålning
Linnea Larsson. Signerad, ankrade segelbåtar. Olja..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:24 -
8367 Oljemålning
Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. ..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:13 -
8031 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, landskap..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28
-
8137 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Nutida, Kvinna. Olja på du..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06 -
8265 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad H Demmers 1958, i..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:49 -
8269 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad H Demmers, 1957, ..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:57
-
8245 Soffa
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd: 180 ca
Utrop: 2.600 kr
Pris just nu 1.800 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 20:39
-
7051 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Tull, Hav. Olja p..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:39 -
8138 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, äpple. Olja på p..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:03 -
8215 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Biljard. Olja på..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:47
-
8345 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1915, fl..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56 -
8371 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Hästkapplöpning...//
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:51 -
8340 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Stilleben med rosor. Olja ..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:42
-
8153 Oljemålning
Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, date..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:14 -
7353 Oljemålning
Olle Qviström (1934-2023), Sverige. Stilleben med ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
8208 Oljemålning
Signerad A Sedolin, olja på glas, Stilleben, 25x13..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:08
-
8219 Oljemålning
Signerad Tull, "Kattlundsgården". Olja på pannå, 4..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:30 -
8095 Oljemålning
Signerad, gränd. Olja på pannå, 41x31cm, yttermått..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06 -
8096 Oljemålning
Signerad, lada. Olja på pannå, 41x55cm, yttermått ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:42
-
8171 Bålskål
Kina, Blåvit. Diameter: 40 cm, höjd: 17 cm
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.600 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 19:27
-
8347 Oljemålning
Tora Pors. Signerad, daterad 59, vassrugg. Olja på..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:41 -
7098 Oljemålning
Tore Nyberg (1911-1993), Sverige. "Interiör", inkö..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:40 -
8150 Oljemålning
Uno Ljungberg, Vinter i Trosa. Signerad, daterad -..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:57
-
8281 Oljemålning
Yngve Johansson. Signerad, änder. Olja på duk, 44x..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:08 -
8369 Oljemålningar
2 st, Orvar Bäckner, kustlandskap Ven. Signerade. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:07 -
8117 Örhängen
18k guld, Ett par. Längd: 6cm, vikt: 7,1g
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 3.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:14
-
7280 Orient bönematta
96x137 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53 -
8207 Parti kuriosa
8 del
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:02 -
8094 Pastell
Carl Brandt. Signerad, björkar, yttermått inklusiv..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8302 Pasteller
2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Sig..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:20 -
8008 Penselvaser
2 st, Japan, porslin, 29,5
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:47 -
8016 Picknickväska
Pic ball, Guzzini, Italien, Plast. Höjd: 25 ca
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:06
-
8277 Matsalsgrupp
7 delar, mahogny, Bord + 6 stolar. Längd: 140 cm, djup: 95 cm, höjd: 72 + 2iläggx50 cm
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.500 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 19:12
-
8308 Porslin
4 delar, Arabia/Rörstrand
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:26 -
8236 Porslin
diverse, Kina, 8 delar. Diameter: 6-9 cm, höjd: 3-..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:21 -
7174 Ring
18k guld, med pärla & briljanter, 1908. Vikt: 2,9 ..//
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:26
-
8119 Ring
18k guld, med vita stenar. Vikt: 1,4
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:40 -
8121 Ring
silver, med blå stenar, Bruttovikt: ca 2,1 g
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:59 -
8032 Ringar
8st, silver, med olika stenar.
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:14
-
8195 Rottingstol
+ rottinghylla, på trissor, topphylla i glas. Läng..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:59 -
8012 Sabel
omkring 1900. Längd: 110 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:46 -
8238 Salongsgrupp
3 delar, soffa + 2 fåtöljer, omkring 1900, mahogny..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:48
-
7042 Samekniv
+ ljusstake + fat, 3 delar, samearbete, horn / ten..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:19 -
7260 Sekretär
Gustaviansk stil. Bredd: 79 cm, djup: 47 cm, höjd:..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:30 -
7403 Sekretär
Senbarockstil, mahogny. Bredd: 95 cm. Bredd: 43 cm..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:14
-
8118 Hängen
18k guld, 5 st. Längd: 1-5cm vikt: 5,1g
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.500 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 19:56
-
8348 Serigrafi
Johan Pettersson. Signerad, Silkscreen, numrerad 3..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:23 -
7206 Serigrafi
Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. "Sally", numrera..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:39 -
8142 Serigrafi
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signer..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:22
-
8168 Serveringsvagn
mässing och glas. Längd: 69 cm, djup: 40 cm, höjd:..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:32 -
7338 Servisdelar
9 delar, Rörstrand
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:03 -
8322 Servisdelar
Mat- och kaffeservis, pirkenhammer, Model Carlsbad..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:26
-
7337 Servisdelar
Rosenthal, Maria, 30 delar, ca
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:57 -
8331 Sideboard
Teak, 1950/60-tal. Längd: 182 cm, djup: 42 cm, höj..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:11 -
8038 Sittpall
2 st, höj & sänkbar
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:31
-
8285 Skål
+ bägare, silver. Längd: 16,5 cm, höjd: 8 cm, vikt..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:57 -
8200 Skål
Kina, Famille Rose. Diameter: 33 cm, höjd: 12 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:21 -
7044 Skål
Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Ej si..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:24
-
8253 Soffa
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Småland”. Genombruten rygg med spjälor. Längd: 120 cm
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.500 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 19:57
-
8309 Skål
på fot, Boda Åfors, Bertil Vallien (f. 1938), Sver..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:44 -
8260 Skål
Silver (prispokal). Diameter: 12 cm, höjd: 6 cm, v..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:19 -
8034 Skålar
Ett par, pressglas. Längd: 24cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:32
-
8124 Skålar
på fot, Glas, Iittala. Höjd: 16 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:56 -
8301 Skåp
1800-tal, Furu, 113. Djup: 46 cm. Höjd: 155 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:04 -
8183 Skåp
med glasade pardörrar, på benställning, furu. Bred..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8243 Skåp
nutida. Bredd: 70 cm, djup: 38 cm, höjd: 182 cm
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:56 -
8190 Skåpöverdel
Furu. Längd: 100 cm, djup: 28 cm, höjd: 86 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:49 -
8258 Skrin
1800-tal, Björkrot. Längd: 15 cm, djup: 12 cm, höj..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:47
-
8333 Skrivbord
med klaff, 1950-tal, teak. Bredd: 125+ 45, djup: 6..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:52 -
8110 Skulptur
Afrika. Höjd: 29cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
7386 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. "Tor" järn. Si..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:55
-
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:04 -
8055 Skulptur
Beethove. Höjd: 18cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:35 -
8365 Skulptur
Guanyin, Kina, Blanch de Chine. Träsockel. Höjd: 2..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
8065 Skulptur
höjd: 29cm
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:12 -
8211 Skulptur
huvud i trä. Höjd: 30 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:38 -
8123 Skulptur
Kaija Aarikka (1929-2014), Finland. Bagge. Furu. L..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:10
-
8050 Skulptur
Lapinsavi. Höjd: 20cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43 -
8113 Skulptur
Lars Bergsten (f. 1920), Sverige. Höjd: 15cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:21 -
8323 Skulptur
lergods, Modell. Längd: 37 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:51
-
8366 Skulptur
mässing, Sjöhäst. Höjd: 43 cm, vikt: 3,5kg
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07 -
7347 Skulptur
Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad NZ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:22 -
1018 Skulptur
Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Man till häst, ..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
-
8064 Skulptur
Trä, elefant. Höjd: 43cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:59 -
8356 Skulptur
Ulla Kraitz (f. 1936), Sverige. Äpple, Glaserad ke..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:23 -
8028 Skulpturer
10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:47
-
8233 Skulpturer
2 st, Asien. Höjd: 12-17 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8165 Skulpturer
2 st, Buddhor, Thailand, metall. Höjd: 19-22 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:29 -
8282 Skulpturer
3 st, Metall, bland annat Krokodil. Längd: 5-28 cm..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:07
-
8057 Skulpturer
3 st, Troll. Höjd: 18cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:54 -
8132 Skulpturer
9 st, Igelkottar, Glas/keramik, bl Goebel. Höjd: 4..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:41 -
8184 Slagbord
1800-tal, målat. Bredd: 29+ 2x67. Djup: 114 cm, hö..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:15
-
7198 Slagbord
1900-tal, furu. Bredd: 54 + 2x57, djup: 110 cm, hö..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:27 -
8041 Slagbord
diameter: 105cm, höjd: 78cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:22 -
8295 Smörgåsgafflar
16 st. Trä och mässing, Eskilstuna omkring 1900
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:34
-
7010 Smyckesgarnityr
silver, 4 delar, Halsband + armband + 1 par örhäng..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:02 -
7059 Smyckeskrin
Lackarbete, Hongkong. Längd: 30 cm. Djup: 21 cm, h..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:37 -
8248 Soffa
+ 1 par karmstolar, Gustaviansk stil. Längd: 166 ca
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:12
-
7405 Soffa
Badkarsmodell, Gustaviansk stil. Längd: 151 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:16 -
8245 Soffa
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd:..//
Utrop: 2.600 kr
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:39 -
6117 Soffa
röd velourklädsel. Längd: 205 cm. Djup: 86 cm. Höj..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:18
-
8253 Soffa
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Småland”. Gen..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:57 -
8237 Soffbord
Asien, med låda & glasskiva. Bredd: 138 cm, djup: ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:44 -
7152 Soffbord
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen. Bredd:..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:41
-
8332 Soffbord
Emaljskiva, Törneman, 1967. Bredd: 90 cm, djup: 90..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:31 -
8242 Soffbord
Mässing med glasskiva. Bredd: 85 cm. Djup: 85 cm, ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:27 -
7285 Soffgrupp
4 delar, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Swede..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:23
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8199 Spegel
121x63 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01 -
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51 -
8164 Spegellampetter
ett par, Trä. Höjd: 31 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:43
-
7261 Spelbord
nyrenässans. Bredd: 89 cm. Djup: 44x2 cm, höjd: 79 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8205 Stallykta
höjd: 29 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:39 -
8203 Stinslyktor
3 st. Höjd: 45-51 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:18
-
8010 Stol
omkring 1900, Götisk-stil, bemålad
Utrop: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:51 -
8182 Stol
Rokoko
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:17 -
8241 Stolar
4 st, Nyrokoko
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:23
-
8162 Stolar
4 st, Teak, Bertil Fridhagen (1905-1993), Bodafors..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:11 -
8181 Stolar
5 st, 1700-/1800-tal
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:10 -
8251 Stolar
ett par. Genombruten rygg med spjälor, kopplade be..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8362 Supkoppar
6 st, i träschatull, mässing med motiv av ankare. ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:44 -
8360 Sybord
2 lådor, trissor på fyrdelad pelarfot, toppskiva m..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:04 -
8014 Sybord
rokokostil, omkring 1900, bemålat. Bredd: 56 cm, d..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:38
-
8216 Syltkrukor
3 st, Höganäs, 2,8,11 liter. Diameter: 13-22 cm. H..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28 -
7033 Tågset
4 delar, BRIO, 1950-tal, lok + 3 vagnar. Trä, Läng..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:17 -
7061 Takarmatur
+ bordslampsskärm, Marimekko, "Unikko", Maija Isol..//
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:41
-
8080 Takarmatur
höjd: 52cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:12 -
7200 Takarmatur
majolika, fd fotogen, diameter: 50 ca
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28 -
7358 Takarmatur
Maria Theresia, prismor, höjd: 46 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:50
-
7359 Takarmatur
Maria Theresia, prismor, höjd: 50 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:53 -
8276 Takarmatur
Mässing med prismor. Höjd: ca 40 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:57 -
7091 Takarmatur
mässing, 1800-tal, diameter: 31 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:27
-
8152 Takarmatur
med prismor. Diameter: ca 45 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:26 -
8033 Takarmatur
Med prismor. Höjd: 20cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:02 -
7171 Takarmatur
med prismor. Höjd: 60 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:09
-
7284 Takarmatur
Metall, 1930-/40-tal, höjd: 54 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:19 -
8018 Takarmatur
Rokokostil. Höjd: 60 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:53 -
8300 Takarmatur
Tiffanystil. Diameter: 40 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:41
-
8296 Tallboy
Nyrenässans, vitmålad, 6 lådor. Bredd: 90 cm, djup..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:23 -
8202 Tallrik
Meissen, II-sortering. + kopp med fat, Diameter: 2..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:29 -
8148 Tallrikar
+ assietter, 8 + 8 delar, Julmotiv, Lars Carlsson,..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:55
-
8257 Tallrikar
2 st, Imaridekor. Diameter: 23-27 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:10 -
8175 Tallrikar
3 st, Kina, Famille Rose. Diameter: 23 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:28 -
8149 Tallrikar
8 st, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå bo..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:50
-
8154 Teckning
Blyerts, Johan Tirén (1853-1911), Sverige. Monogra..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:20 -
8209 Teckningar
3 st, Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:25 -
8220 Tedosa
+ kopp, Kina. Höjd: 6-9,5
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
8230 Tekanna
Kina. Höjd: 12-21 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:32 -
8061 Tennsoldater
diverse
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:02 -
8201 Terrin
med lock, Kina. Längd: 36 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24
-
8317 Tidningsbord
England. Bredd: 51 cm, djup: 25 cm, höjd: 52 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:51 -
8078 Trädgårdsmöbler
3 delar, Byarum, 1900-tal
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:38 -
7182 Traktörpannor mm
8 delar, Koppar / mässingshandtag. Längd: 18,5-53 ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:09
-
8066 Träskulptur
A. Johansson. Signerad. Höjd: 33cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:23 -
8088 Träskulptur
Signerad Trygg. Höjd: 27cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:07 -
8022 Träsnitt
3 st, Japan, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:57
-
8376 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Vinterskärgår..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:30 -
8363 Väggarmatur
1950-tal, "Liljekonvalj". Mässing med glaskupor. H..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:58 -
8304 Väggarmaturer
Adrien Gardère, "Melampo", Artemide, vinkelbar klä..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:54
-
8109 Väggrelief
Diameter: 32cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:54 -
8042 Väggrelief
Intarsia, Tiger, 60x45cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:53 -
7411 Väggskulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Kvinna med amf..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:21
-
8166 Väggtallrik
Johann Maresch, dekor av tranor, bemålat terrakott..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:12 -
8129 Väggur
Rokoko. Höjd: 65 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:13 -
8020 Väggur
sent 1800-tal. Höjd: 85 ca
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:06
-
7404 Väggvitrinskåp
Rokokostil. Bredd: 84 cm, bredd: 25 cm, höjd: 71 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:15 -
8071 Vas
Carina Seth-Andersson, "Urna", grå, Marimekko. Höj..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:08 -
8160 Vas
Erich och Ingrid Triller, Sverige. Sverige, Tobo, ..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:38
-
8228 Vas
Kina. Höjd: 38 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:16 -
8089 Vas
Metall. Höjd: 24cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:43 -
8112 Vas
Nuutajärvi. Höjd: 17cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:23
-
8263 Vas
Orrefors, Etsad dekor med bland annat Stadshuset. ..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:02 -
7137 Vas
Rörstrand, Jugend, Nils Emil Lundström (1865-1960)..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:39 -
8280 Vas
Tobo, Erich och Ingrid Triller, Sverige. Höjd: 12 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07
-
8062 Vaser
2 st, bland annat Gefle Percy. Höjd: 13-20cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:54 -
8051 Vaser
2 st, Gustavsberg Lagun. Höjd: 14-18cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06 -
8231 Vaser
3 st, Kina. Höjd: 14-27, nutida
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:31
-
8114 Vaser/skålar
3 st. Höjd: 17-21cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:28 -
8111 Vinglas
Ett par, Kosta Boda. Höjd: 23cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:15 -
7067 Vitrinskåp
1900-tal, Holländsk modell. Bredd: 133 cm, djup: 4..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:21
-
8328 Vitrinskåp
2-delat. Bredd: 116 cm, djup: 38 cm, höjd: 200 cm,..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:42 -
7184 Vitrinskåp
England, 1930-tal, halvmåne, mahogny. Bredd: 88 cm..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:14 -
8180 Vitrinskåp
Louis XVI-stil. Bredd: 71 cm, djup: 37 cm, höjd: 1..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:22