Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

veckoauktion den 20 maj 2024


Visning: fredag 17/5, lördag 18/5, söndag 19/5 och måndag 20/5

  • Sortera efter 


    6144 Matta

    Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm

    Utrop: 28.000 kr
    Pris just nu 26.500 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 19:43


  • 8381 Afrikana
    Diverse, ca 10-46 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:17
  • 7238 Akvarell
    Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:56
  • 7124 Akvarell
    födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:01
  • 8106 Akvarell
    Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:45
  • 8103 Akvarell
    Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:06
  • 8073 Akvarell
    Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:45
  • 8284 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:13
  • 8105 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, segelbåt. Akv..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:34
  • 8141 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad Struwe, blomma. A..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:05
  • 7081 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:00
  • 7420 Akvarell
    Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:31
  • 7425 Akvarell
    Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:39

    6140 Matta

    Ziglar Ariana, 202x307 cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 19:26


  • 8107 Akvarell
    Signerad. Akvarell, bildmått: 30x20cm, yttermått i..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:33
  • 7082 Akvareller
    2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:01
  • 8198 Ampel
    Karl Johanstil. Diameter: 44 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:45
  • 8262 Armband
    3 st, silver. Vikt: 85 gr ca
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:27
  • 7049 Armbandsur
    Certina Automatic, "Waterking215", ej armband. Bot..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:35
  • 8125 Armbandsur
    Omega Constelation, Automatic, 18k guld
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:43
  • 8127 Årsur
    på träsockel. Höjd: 33 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:37
  • 7114 Ask
    med lock, Lack med pärlemo. Längd: 35 cm, djup: 26..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:13
  • 8261 Bägare
    silver, 1934. Höjd: 10,5 cm, vikt: 135 gr ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:03
  • 8171 Bålskål
    Kina, Blåvit. Diameter: 40 cm, höjd: 17 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:27
  • 8294 Bestick
    Hallberg, nysilver, 88 delar
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:15
  • 8286 Bestick
    Uppläggning mm, 6 delar. Längd: 6,5-20, vikt: 150 ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:03

    6002 Fåtöljer

    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm

    Utrop: 11.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 18:59


  • 8023 Bildrullar
    6 st
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:05
  • 7363 Blandteknik
    Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:37
  • 7127 Blandteknik
    Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:07
  • 8086 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, ytt..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:02
  • 8156 Blandteknik
    Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:22
  • 7215 Blandteknik
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:50
  • 8027 Blomsterbord
    vitmålat. Bredd: 69 cm, djup: 37 cm, höjd: 75 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:01
  • 8098 Blyerts
    Signerad, porträtt, yttermått inklusive ram: 29x22cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:57
  • 8163 Bojan
    + Vas, Kina, dekor av prunus. Höjd: 14-15,5 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:23
  • 8167 Bojaner
    med lock, 2 st, Kina. Höjd: 12-14 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:24
  • 8019 Bokhylla
    John Kandell (1925-1991), Sverige. "Pilaster". Käl..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:11
  • 8329 Bokhylla
    mahogny, Svenska Möbelfabrikerna AB. Bredd: 180 cm..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:23

    1021 Oljemålning

    Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. Signerad, daterad a tergo 1953, Arabisk torghandlare. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 38x48 cm

    Utrop: 8.500 kr
    Pris just nu 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 19:24


  • 8330 Bokhylla
    mahogny, Svenska Möbelfabrikerna AB. Bredd: 180 cm..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:28
  • 8252 Bokhylla
    mahogny. NK, Bredd: 102 cm. Djup: 27 cm, höjd: 95 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:11
  • 8244 Bokhylleskåp
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Laserat. Bredd..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:03
  • 8189 Bokhylleskåp
    längd: 198 cm, djup: 30 cm, höjd: 80 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:07
  • 8334 Bokhyllesystem
    Pira, Teak
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:36
  • 8179 Bord
    1800-tal. Bredd: 91 cm, djup: 55 cm, höjd: 66 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:57
  • 8186 Bord
    med låda, 1800-tal. Bredd: 60 cm, djup: 36 cm, höj..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:11
  • 8007 Bordsfotogenla..
    höjd: 56 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:27
  • 8172 Bordsfotogenla..
    höjd: 65 ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:11
  • 8177 Bordslampa
    Barockstil, mässing. Höjd: 61 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:40
  • 8283 Bordslampa
    Bemålat glas med blomstermotiv, mässing. Höjd: 88 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:24
  • 8259 Bordslampa
    Glas. Höjd: 60 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:16

    8125 Armbandsur

    Omega Constelation, Automatic, 18k guld

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 18:43


  • 8170 Bordslampa
    Glasmosaik. Höjd: 53 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:58
  • 8307 Bordslampa
    Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:49
  • 8174 Bordslampa
    mässing och trä. Höjd: 56 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:20
  • 8305 Bordslampa
    Porslin. Höjd: 49 cm, nutida
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:37
  • 8306 Bordslampor
    ett par, Glas. Höjd: 42 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:01
  • 8176 Bordslampor
    ett par, Kina, perukstockar. Höjd: 57 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:28
  • 7390 Bordslampor
    Ett par, Onyx. Höjd: 75 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:00
  • 8206 Bordsuppsats
    nysilver, Empirestil. Höjd: 53 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:45
  • 8013 Bordsur
    3 st, Newhaven, Smiths & Watford, tidigt 1900-tal
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:51
  • 8227 Brick/serverin..
    Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:13
  • 8079 Bricka med ställ
    Nysilver
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:39
  • 7398 Byrå
    1940-tal, mahogny, Svenska Möbelfabrikerna AB, Bre..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:10

    6141 Matta

    Ziglar Ariana, 158x222 cm

    Utrop: 7.500 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 19:33


  • 8191 Byrå
    Betsad furu, 1800-tal. Bredd: 102 cm, djup: 45 cm,..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:03
  • 7399 Byrå
    England, Idegran. Bredd: 38 cm, djup: 28 cm, höjd:..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:11
  • 8247 Byrå
    England. Bredd: 70 D, 31, höjd: 72 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:17
  • 8327 Byrå
    Gustaviansk stil, Alm. Bredd: 110 cm, djup: 53 cm,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:06
  • 8293 Byrå
    med stenskiva, rokokostil, 2 lådor, beslag i mässi..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:12
  • 8354 Champagneglas
    11 st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Modell H..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:50
  • 7039 Champagnevispar
    18 st, Nysilver, St & Co. Längd: 16 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:12
  • 7231 Cittra
    Jubeltöne, Konzert Salon -Harfe, 57x44 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:38
  • 5147 Clubfåtöljer
    Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:10
  • 7088 Dalahäst
    höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:12
  • 8155 Dekorelement
    2 st, Asiatiska, nutida, trä, 92x92 ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:47
  • 8235 Dosor
    3 st, Orientaliska. Diameter: 6-7 längd: 6,5 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:09

    8324 Kaffeservis

    35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar med fat, 12 assietter, 4 smörfat, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, liten skål

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 20:58


  • 8115 Efterrättsskålar
    9st, glas. Längd: 11-13cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:20
  • 7360 Emmafåtöljer
    Ett par, blå velourklädsel i medaljongmönster, sit..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:59
  • 8239 Etagebord
    Sent 1800-tal. Bredd: 51 cm, djup: 35 cm, höjd: 76 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:25
  • 8052 Etsning
    David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:11
  • 8009 Etsning
    Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:07
  • 8378 Etsning
    Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:23
  • 8099 Etsning
    Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:43
  • 8084 Etsning
    Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:58
  • 8213 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:24
  • 8375 Etsningar
    2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerade 160 & 250..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:28
  • 8224 Fällbord
    "Krogsta", ur Ikea 1700-tals serie, brunbetsad, tr..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:04
  • 8249 Fällbord
    1800-tal. Diameter: 86 cm, höjd: cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:15

    8314 Fåtölj

    Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedese, Skiktlimmat och formpressat trä, fårskinn i grått, brännstämplad Swedese. Bredd: 70 cm. Höjd: 101 cm, sitthöjd

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 18:34


  • 8122 Fällbord
    diameter: 59 cm, höjd: 73 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:32
  • 8379 Färgetsningar
    2 st, Ulrika Christell (f. 1960), Sverige. "Utombo..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:25
  • 8373 Färgetsningar
    4 st, Lars Johansson, Fåglar. Signerad, numrerad 5..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:11
  • 8145 Färglitografi
    Åke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:37
  • 8372 Färglitografi
    Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:21
  • 8139 Färglitografi
    Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:01
  • 8083 Färglitografi
    Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:35
  • 8291 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:28
  • 8143 Färglitografi
    Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:45
  • 8217 Färglitografi
    efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:51
  • 7235 Färglitografi
    Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:46
  • 8210 Färglitografi
    Emma Larsson. Signerad, numrerad 245/250. Färglito..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:02

    8351 Matta

    Kelim Afghan, 259x359 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 19:01


  • 8270 Färglitografi
    Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:34
  • 8264 Färglitografi
    Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:49
  • 7064 Färglitografi
    Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:56
  • 8035 Färglitografi
    Lars Åberg. Signerad, numrerad 1/40, EA-upplaga (É..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:57
  • 8036 Färglitografi
    Lars Åberg. Signerad, numrerad 50/50, EA-upplaga (..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:36
  • 8346 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:46
  • 7293 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:42
  • 8266 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:29
  • 8044 Färglitografi
    Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:55
  • 8053 Färglitografi
    Lenny Clarhäll (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:51
  • 8140 Färglitografi
    May K León, i hängmattan. Signerad, numrerad Ea. F..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:57
  • 8272 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. "Låt barnen leva". Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:46

    8117 Örhängen

    18k guld, Ett par. Längd: 6cm, vikt: 7,1g

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 20:14


  • 8377 Färglitografi
    Ojet Ringbom, "Drottningholms Slott". Signerad, nu..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:06
  • 8082 Färglitografi
    Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:36
  • 7229 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:29
  • 8030 Färglitografi
    Owen Dippie. Signerad, numrerad 5/50, "Master Ninj..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:08
  • 8144 Färglitografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Farmors hus. Sign..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:54
  • 8136 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition...//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:25
  • 7220 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:14
  • 8268 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:54
  • 8092 Färglitografi
    Signerad, segelbåtar. Färglitografi, bildmått: 44x..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:32
  • 8048 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:25
  • 6070 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:17
  • 8380 Färglitografier
    2 st, Christel Hansson, "Nattsvärd & Månblomma". S..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:08

    1028 Spegel

    + konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 20:32


  • 7219 Färglitografier
    2 st, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Mark..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:05
  • 8234 Fat
    2 st + skål, Kina. Diameter: 8,5-14,5
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:13
  • 8090 Fat
    Rörstrand. Längd: 38cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:50
  • 8246 Fåtölj
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:06
  • 7149 Fåtölj
    Gustaviansk stil
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:39
  • 8006 Fåtölj
    Lady by Homeline
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:19
  • 7016 Fåtölj
    omklädd
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:59
  • 8314 Fåtölj
    Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:34
  • 6116 Fåtöljer
    2 st, röd velourklädsel. Djup: 75 cm. Höjd: 75 cm,..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:17
  • 7151 Fåtöljer
    ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ulfåsa
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:39
  • 6002 Fåtöljer
    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
    Utrop: 11.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:59
  • 8192 Fiol med stråke

    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:32

    8353 Matta

    Kelim Parsisk Ghashghai, 138x360 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 18:58


  • 7062 Gardiner
    2 längder. Längd: 190 cm, Marimekko, "Unikko", Mai..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:45
  • 8194 Glasmästarspegel
    88x41 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:14
  • 8070 Glasservis
    8st+ 8st+ 8 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige...//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:37
  • 8325 Glasservisdelar
    Homegaard, ca 35 delar. Höjd: 9-17 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:48
  • 8128 Gökur
    med lod. Höjd: 24 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:08
  • 7378 Golvlampa
    England, mässingfot, skärm i metall. Höjd: 150 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:42
  • 7187 Golvlampa
    Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:17
  • 7270 Golvlampa
    metall. Höjd: 186 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:42
  • 8185 Golvlampfot
    Mässing/läder. Höjd: 127 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:23

    8019 Bokhylla

    John Kandell (1925-1991), Sverige. "Pilaster". Källemo, brännstämplad, 12 hyllplan. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm. Höjd: 205 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 19:11


  • 8040 Golvlampor
    Ett par. Höjd: 118cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:52
  • 8135 Gräddkanna
    + sockerskål, Tenn, Firma Svenskt Tenn, 1951. Höjd..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:47
  • 8212 Grafiskt blad
    Från Seines strand, Carl Larsson (1853-1919), Sver..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:36
  • 8223 Gravyrer
    2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:58
  • 7038 Grytor
    2 delar, Koppar. Höjd: 21-22m bland annat 10L
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:02
  • 8158 Hänge
    18k guld, med sten, 5,8 gr brutto, mått: 3x2 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:50
  • 8118 Hängen
    18k guld, 5 st. Längd: 1-5cm vikt: 5,1g
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:56
  • 8355 Herrbetjänt
    nutida. Höjd: 110 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:23
  • 4331 Hörnvitrinskåp
    Karl Johan, björk. Höjd: 202 cm, nyckel
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:47
  • 8319 Hörnvitrinskåp
    mahogny. Höjd: 191 cm
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:15
  • 8250 Hylla med skåp
    1800-tal. Bredd: 70 cm, djup: 27 cm, höjd: 180 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:38
  • 8218 Jordglob
    modell äldre, på träsockel, Dr. Krauses Handels oc..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:53

    8349 Matta

    Orientalisk, Nain, Part Silk, 77x197 cm

    Utrop: 3.600 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 18:15


  • 7066 Kaffe & mockak..
    31 delar, Rosenthal, floral dekor
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:13
  • 8024 Kaffegods
    12 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:19
  • 7336 Kaffegods
    Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:55
  • 8146 Kaffeservis
    26 delar, "Classic Rose", Rosenthal
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:58
  • 8324 Kaffeservis
    35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:58
  • 8289 Kandelaber
    Nysilver, 5 ljusarmar. Höjd: 34 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:45
  • 7131 Kandelabrar
    Ett par, mässing. Höjd: 44 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:14
  • 8169 Kandelabrar
    ett par, mässing. Höjd: 49 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:44
  • 8196 Kantin
    koppar med tapp. Märkt C A Bayard, Höjd: 50 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:25
  • 8131 Karaff
    Prince, Kosta. Göran Wärff (1933-2022), Sverige. H..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:51
  • 8173 Karaffer
    3+ 1 st, Glimma Glasbruk. Höjd: 23-26 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:08
  • 8178 Karaffer
    4 st, Glimma glasbruk. Höjd: 26-28 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:27

    8078 Trädgårdsmöbler

    3 delar, Byarum, 1900-tal

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 18:38


  • 8352 Karmstol
    1950-tal, Orla Molgaard Nielsen, märkt France & Da..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:34
  • 8254 Karmstol
    Västsvensk rokokostil
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:36
  • 8130 Karmstolar
    ett par
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:31
  • 7161 Karmstolar
    ett par, England
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:57
  • 7185 Karmstolar
    Ett par, rokokostil, petit pointsklädsel
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:14
  • 7406 Karmstolar
    Ett par. Gustaviansk stil
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:17
  • 8133 Karott
    med lock, "Verdura", Rörstrand. Längd: 26 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:32
  • 8120 Kedja med hänge
    silver, med örhängen, Efva Attling. Längd: 2-4 2cm..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:33
  • 8193 Kista
    1800-tal. Bredd: 48 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:02
  • 8188 Klaffbord
    1800-tal. Bredd: 44+ 2x43, djup: 76 cm, höjd: 70 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:17
  • 8068 Koffert
    Längd: 77cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:53
  • 8043 Koffert
    White star line. Längd: 93cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:32

    8136 Färglitografi

    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 68/150. Färglitografi. Bladets mått: 54x38 cm, yttermått inklusive ram: 74x58 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 19:25


  • 8081 Kompasser
    2 st, Nautica. Höjd: 10-12
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:10
  • 8161 Konsoler
    10 st. Trä. Diameter: 9-22 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:25
  • 8221 Konsoler
    ett par, Märkta 1883, målade. Höjd: 19 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:26
  • 7087 Konstglas
    3 delar, Kosta Boda, Hydman Vallien/B Vallien/K En..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:09
  • 8229 Koppar med fat..
    2 st, Kina. Höjd: 7 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:05
  • 8341 Kopparstick
    2 st, Frankrike, yttermått inklusive ram: 60x43-53..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:36
  • 8370 Kruka med fat
    omkring 1900, Rörstrand, porslin, floral dekor. Di..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:15
  • 8204 Kuriosa
    4 delar, bl a lykta
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:12
  • 8232 Kuriosa
    6 delar, Orientaliskt, sten
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:40
  • 7402 Lampbord
    Ett par, England, mahogny. Bredd: 40 cm, bredd, 47..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:13
  • 8226 Lampbord
    ett par, mahogny, Opal Kleinmöbel. Bredd: 45 cm, d..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:03
  • 8320 Lampetter
    ett par, mässing. Höjd: 23 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:13

    8021 Oljemålning

    F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x98 cm, yttermått inklusive ram: 98x125 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 20:15


  • 8297 Lavoar
    med marmorskiva och hyllplan, ett dörrpar med bako..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:39
  • 8299 Leksaksbilar
    3 st, bland annat Steiff. Längd: 24-39 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:32
  • 8288 Leksaksdjur
    ca 25 st, vilda djur, elastolin
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:44
  • 8157 Linoleumsnitt
    2 st, Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:15
  • 8350 Litografi
    Musikstund. Bildmått: 52x77 cm, yttermått inklusiv..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:12
  • 8303 Litografier
    2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:27
  • 8225 Ljuskrona
    Rokokostil, stomme i mässing, 6 st ljuspunkter. Br..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:35
  • 8279 Ljusstakar
    4 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:06
  • 8126 Ljusstakar
    ett par, mässing, 3-armade. Höjd: 40 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:46
  • 8011 Ljusstakar
    Ett par, omkring 1900, mässing. Höjd: 24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:49
  • 8134 Ljusstakar
    ett par, Rörstrand, porslin och mässing. Höjd: 16 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:40
  • 7346 Ljusstakar
    ett par, rysk empire, kristall och brännförgylld b..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:18

    7346 Ljusstakar

    ett par, rysk empire, kristall och brännförgylld brons. Höjd: 27,5 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 20:18


  • 8056 Ljusstakar
    Ett par. Höjd: 31cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:26
  • 8256 Ljusstake
    sk. Tuppstake, Hedbys & Käck Smide. Höjd: 55 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:30
  • 7391 Lodur
    höjd: 65 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:01
  • 7190 Månbord
    1800-tal, två halvor, Furu. Diameter: 118 cm. Höjd..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:20
  • 8382 Masker
    2 st. Längd: 22-33 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:28
  • 8087 Masker
    3 st. Höjd: 20-40cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:20
  • 8311 Matsalsgrupp
    1960-tal, 5 delar, bord + 4 stolar. Längd: 138 cm,..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:17
  • 8318 Matsalsgrupp
    5 delar. Diameter: 110 cm, höjd: 72 + 2 iläggx48 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:38
  • 8277 Matsalsgrupp
    7 delar, mahogny, Bord + 6 stolar. Längd: 140 cm, ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:12
  • 7407 Matsalsgrupp
    9 delar. Gustaviansk stil, di 115 cm. Höjd: 74 cm ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:18
  • 8240 Matsalsgrupp
    Asien, 7 delar. Längd: 132 cm, djup: 86 cm, höjd: ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:12
  • 8298 Matsalsgrupp
    Rokokostil, mahogny. Längd: 164 cm, djup: 106 cm, ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:39

    8151 Matta

    Orientalisk, Anatol, semiantik, 125x410 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 19:18


  • 7408 Matsalsskåp
    Gustaviansk stil. Bredd: 114 cm, bredd: 44 cm, höj..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:18
  • 8147 Matservis
    55 del ca, Rörstrand, "Nepal"
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:05
  • 8364 Matservis
    58 delar, Rörstrand
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:22
  • 8278 Matservis
    Arabia, 24 delar, "Karelia"
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:42
  • 8290 Matservis
    Rörstrand, Aragona, 55 del
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:13
  • 7212 Matservisdelar
    30 delar, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabi..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:46
  • 7396 Matservisdelar
    45 delar ca, 12 mattallrikar, 11+ 12 assietter, 6 ..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:09
  • 8326 Matservisdelar
    KPM, ca 50 delar
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:01
  • 8351 Matta
    Kelim Afghan, 259x359 cm
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:01
  • 8353 Matta
    Kelim Parsisk Ghashghai, 138x360 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:58
  • 8004 Matta
    Kina, silkeinslag, 139x198 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:14
  • 6144 Matta
    Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm
    Utrop: 28.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:43

    7074 Matta

    Orientalisk, 295x400 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 19:28


  • 7377 Matta
    Orientalisk gallerimodell, 80x310 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:39
  • 8003 Matta
    orientalisk, 119x216 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:07
  • 8338 Matta
    orientalisk, 124x182 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:56
  • 8275 Matta
    orientalisk, 130x187 cm
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:37
  • 7283 Matta
    orientalisk, 170x253 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:57
  • 7074 Matta
    Orientalisk, 295x400 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:28
  • 8287 Matta
    Orientalisk, 90x180 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:21
  • 8151 Matta
    Orientalisk, Anatol, semiantik, 125x410 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:18
  • 7115 Matta
    orientalisk, Figural, 131x206 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:14
  • 8159 Matta
    orientalisk, floral dekor, 190x302 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:16
  • 8002 Matta
    Orientalisk, Gabbeh, 152x245 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:32
  • 8005 Matta
    Orientalisk, galleri, 103x270 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:05

    1018 Skulptur

    Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Man till häst, brons. Signerad. Längd: 11 cm, höjd: 9 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 19:58


  • 8337 Matta
    orientalisk, Galleri, 73x247 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:15
  • 8335 Matta
    orientalisk, Ghom, 148x248 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:38
  • 5334 Matta
    Orientalisk, Kelim, Afghan, 84x298 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:35
  • 7254 Matta
    orientalisk, Livets träd, 91x156 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:22
  • 8001 Matta
    orientalisk, Mir, 187x272 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:47
  • 8336 Matta
    orientalisk, Mir-typ, 178x251 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:27
  • 8349 Matta
    Orientalisk, Nain, Part Silk, 77x197 cm
    Utrop: 3.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:15
  • 8015 Matta
    orientalisk, Pakistansk Bochara, 98x296 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:32
  • 6141 Matta
    Ziglar Ariana, 158x222 cm
    Utrop: 7.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:33
  • 6140 Matta
    Ziglar Ariana, 202x307 cm
    Utrop: 12.000 kr
    Aktuellt bud: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:26
  • 8069 Modellsegelbåt
    Trä. Höjd: 110cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:11
  • 8060 Modellskepp
    höjd: 34cm. Längd: 42cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:52

    8244 Bokhylleskåp

    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Laserat. Bredd: 105 cm. Djup: 42 cm, höjd: 195 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 20:03


  • 8310 Muggar
    med mera, bland annat Slottsboden, 10 delar. Längd..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:43
  • 7102 Nattygsbord
    Ett par, 1950-tal, trä / metallunderrede, bemålade..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:10
  • 8344 Oljemålning
    Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:58
  • 8359 Oljemålning
    Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:50
  • 1038 Oljemålning
    Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:50
  • 7418 Oljemålning
    Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:29
  • 8313 Oljemålning
    Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:33
  • 7076 Oljemålning
    Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:52
  • 1007 Oljemålning
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:36
  • 8100 Oljemålning
    Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:13
  • 8116 Oljemålning
    Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:06
  • 8021 Oljemålning
    F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:15

    8246 Fåtölj

    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 20:06


  • 8045 Oljemålning
    Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:30
  • 8046 Oljemålning
    Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:02
  • 8047 Oljemålning
    Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:37
  • 8085 Oljemålning
    Gelotte. Signerad, landskap. Olja på duk, landskap..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:52
  • 1021 Oljemålning
    Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
    Utrop: 8.500 kr
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:24
  • 8102 Oljemålning
    Gibson. Signerad, landskap. Olja på duk, 32x23cm, ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:38
  • 7432 Oljemålning
    Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:10
  • 7214 Oljemålning
    Gunnar Gustafsson, Fiskeläge. Signerad. Olja på pa..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:48
  • 8029 Oljemålning
    Halvor Gunheim. Signerad, hästar. Olja på duk, 60x..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:26
  • 7204 Oljemålning
    Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. "I Livets ..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:36
  • 7207 Oljemålning
    Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Hässjor, M..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:41
  • 7183 Oljemålning
    Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Hästar, mo..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:11

    8248 Soffa

    + 1 par karmstolar, Gustaviansk stil. Längd: 166 ca

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 20:12


  • 7290 Oljemålning
    Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:38
  • 7237 Oljemålning
    Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Stadsmotiv..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:50
  • 7056 Oljemålning
    Holger Fischer, stilleben. Signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:31
  • 8271 Oljemålning
    Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Signerad, landsk..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:02
  • 8255 Oljemålning
    Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Signerad, stille..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:34
  • 8267 Oljemålning
    Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Stilleben. Signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:32
  • 8339 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Änder. Signerad...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:40
  • 7157 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, datera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:47
  • 7158 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Vårvinter. Signe..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:49
  • 7434 Oljemålning
    Jonas Netterberg (f. 1948), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:17
  • 7316 Oljemålning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:21
  • 7317 Oljemålning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:23

    8243 Skåp

    nutida. Bredd: 70 cm, djup: 38 cm, höjd: 182 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 20:56


  • 7297 Oljemålning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:50
  • 7296 Oljemålning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:49
  • 8342 Oljemålning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:25
  • 8374 Oljemålning
    Kerstin Pauler Ingvarsson, komposition. Signerad a..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:35
  • 8343 Oljemålning
    Kurt Lundberg. Hammarbyleden. Signerad, daterad 46..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:54
  • 8104 Oljemålning
    Lange. Signerad, landskap. Olja på duk, 41x51cm, o..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:04
  • 8368 Oljemålning
    Linnea Larsson. Signerad, ankrade segelbåtar. Olja..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:24
  • 8367 Oljemålning
    Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:13
  • 8031 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, landskap..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:28
  • 8137 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Nutida, Kvinna. Olja på du..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:06
  • 8265 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad H Demmers 1958, i..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:49
  • 8269 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad H Demmers, 1957, ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:57

    8245 Soffa

    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd: 180 ca

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 20:39


  • 7051 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Tull, Hav. Olja p..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:39
  • 8138 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, äpple. Olja på p..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:03
  • 8215 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Biljard. Olja på..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:47
  • 8345 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1915, fl..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:56
  • 8371 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Hästkapplöpning...//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:51
  • 8340 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stilleben med rosor. Olja ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:42
  • 8153 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:14
  • 7353 Oljemålning
    Olle Qviström (1934-2023), Sverige. Stilleben med ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:33
  • 8208 Oljemålning
    Signerad A Sedolin, olja på glas, Stilleben, 25x13..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:08
  • 8219 Oljemålning
    Signerad Tull, "Kattlundsgården". Olja på pannå, 4..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:30
  • 8095 Oljemålning
    Signerad, gränd. Olja på pannå, 41x31cm, yttermått..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:06
  • 8096 Oljemålning
    Signerad, lada. Olja på pannå, 41x55cm, yttermått ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:42

    8171 Bålskål

    Kina, Blåvit. Diameter: 40 cm, höjd: 17 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 19:27


  • 8347 Oljemålning
    Tora Pors. Signerad, daterad 59, vassrugg. Olja på..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:41
  • 7098 Oljemålning
    Tore Nyberg (1911-1993), Sverige. "Interiör", inkö..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:40
  • 8150 Oljemålning
    Uno Ljungberg, Vinter i Trosa. Signerad, daterad -..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:57
  • 8281 Oljemålning
    Yngve Johansson. Signerad, änder. Olja på duk, 44x..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:08
  • 8369 Oljemålningar
    2 st, Orvar Bäckner, kustlandskap Ven. Signerade. ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:07
  • 8117 Örhängen
    18k guld, Ett par. Längd: 6cm, vikt: 7,1g
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:14
  • 8302 Pasteller
    2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Sig..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:20
  • 8008 Penselvaser
    2 st, Japan, porslin, 29,5
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:47
  • 8016 Picknickväska
    Pic ball, Guzzini, Italien, Plast. Höjd: 25 ca
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:06

    8277 Matsalsgrupp

    7 delar, mahogny, Bord + 6 stolar. Längd: 140 cm, djup: 95 cm, höjd: 72 + 2iläggx50 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 19:12


  • 8308 Porslin
    4 delar, Arabia/Rörstrand
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:26
  • 8236 Porslin
    diverse, Kina, 8 delar. Diameter: 6-9 cm, höjd: 3-..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:21
  • 7174 Ring
    18k guld, med pärla & briljanter, 1908. Vikt: 2,9 ..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:26
  • 8119 Ring
    18k guld, med vita stenar. Vikt: 1,4
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:40
  • 8121 Ring
    silver, med blå stenar, Bruttovikt: ca 2,1 g
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:59
  • 8032 Ringar
    8st, silver, med olika stenar.
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:14
  • 8195 Rottingstol
    + rottinghylla, på trissor, topphylla i glas. Läng..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:59
  • 8012 Sabel
    omkring 1900. Längd: 110 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:46
  • 8238 Salongsgrupp
    3 delar, soffa + 2 fåtöljer, omkring 1900, mahogny..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:48
  • 7042 Samekniv
    + ljusstake + fat, 3 delar, samearbete, horn / ten..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:19
  • 7260 Sekretär
    Gustaviansk stil. Bredd: 79 cm, djup: 47 cm, höjd:..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:30
  • 7403 Sekretär
    Senbarockstil, mahogny. Bredd: 95 cm. Bredd: 43 cm..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:14

    8118 Hängen

    18k guld, 5 st. Längd: 1-5cm vikt: 5,1g

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 19:56


  • 8348 Serigrafi
    Johan Pettersson. Signerad, Silkscreen, numrerad 3..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:23
  • 7206 Serigrafi
    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. "Sally", numrera..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:39
  • 8142 Serigrafi
    Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signer..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:22
  • 8168 Serveringsvagn
    mässing och glas. Längd: 69 cm, djup: 40 cm, höjd:..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:32
  • 7338 Servisdelar
    9 delar, Rörstrand
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:03
  • 8322 Servisdelar
    Mat- och kaffeservis, pirkenhammer, Model Carlsbad..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:26
  • 7337 Servisdelar
    Rosenthal, Maria, 30 delar, ca
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:57
  • 8331 Sideboard
    Teak, 1950/60-tal. Längd: 182 cm, djup: 42 cm, höj..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:11
  • 8038 Sittpall
    2 st, höj & sänkbar
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:31
  • 8285 Skål
    + bägare, silver. Längd: 16,5 cm, höjd: 8 cm, vikt..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:57
  • 8200 Skål
    Kina, Famille Rose. Diameter: 33 cm, höjd: 12 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:21
  • 7044 Skål
    Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Ej si..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:24

    8253 Soffa

    Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Småland”. Genombruten rygg med spjälor. Längd: 120 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    20 maj kl 19:57


  • 8309 Skål
    på fot, Boda Åfors, Bertil Vallien (f. 1938), Sver..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:44
  • 8260 Skål
    Silver (prispokal). Diameter: 12 cm, höjd: 6 cm, v..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:19
  • 8034 Skålar
    Ett par, pressglas. Längd: 24cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:32
  • 8124 Skålar
    på fot, Glas, Iittala. Höjd: 16 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:56
  • 8301 Skåp
    1800-tal, Furu, 113. Djup: 46 cm. Höjd: 155 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:04
  • 8183 Skåp
    med glasade pardörrar, på benställning, furu. Bred..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:37
  • 8243 Skåp
    nutida. Bredd: 70 cm, djup: 38 cm, höjd: 182 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:56
  • 8190 Skåpöverdel
    Furu. Längd: 100 cm, djup: 28 cm, höjd: 86 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:49
  • 8258 Skrin
    1800-tal, Björkrot. Längd: 15 cm, djup: 12 cm, höj..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:47
  • 8333 Skrivbord
    med klaff, 1950-tal, teak. Bredd: 125+ 45, djup: 6..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:52
  • 8110 Skulptur
    Afrika. Höjd: 29cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:36
  • 7386 Skulptur
    Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. "Tor" järn. Si..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:55
  • 7392 Skulptur
    Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:04
  • 8055 Skulptur
    Beethove. Höjd: 18cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:35
  • 8365 Skulptur
    Guanyin, Kina, Blanch de Chine. Träsockel. Höjd: 2..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:58
  • 8065 Skulptur
    höjd: 29cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:12
  • 8211 Skulptur
    huvud i trä. Höjd: 30 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:38
  • 8123 Skulptur
    Kaija Aarikka (1929-2014), Finland. Bagge. Furu. L..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:10
  • 8050 Skulptur
    Lapinsavi. Höjd: 20cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:43
  • 8113 Skulptur
    Lars Bergsten (f. 1920), Sverige. Höjd: 15cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:21
  • 8323 Skulptur
    lergods, Modell. Längd: 37 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:51
  • 8366 Skulptur
    mässing, Sjöhäst. Höjd: 43 cm, vikt: 3,5kg
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:07
  • 7347 Skulptur
    Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad NZ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:22
  • 1018 Skulptur
    Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Man till häst, ..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:58
  • 8064 Skulptur
    Trä, elefant. Höjd: 43cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:59
  • 8356 Skulptur
    Ulla Kraitz (f. 1936), Sverige. Äpple, Glaserad ke..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:23
  • 8028 Skulpturer
    10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:47
  • 8233 Skulpturer
    2 st, Asien. Höjd: 12-17 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:37
  • 8165 Skulpturer
    2 st, Buddhor, Thailand, metall. Höjd: 19-22 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:29
  • 8282 Skulpturer
    3 st, Metall, bland annat Krokodil. Längd: 5-28 cm..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:07
  • 8057 Skulpturer
    3 st, Troll. Höjd: 18cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:54
  • 8132 Skulpturer
    9 st, Igelkottar, Glas/keramik, bl Goebel. Höjd: 4..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:41
  • 8184 Slagbord
    1800-tal, målat. Bredd: 29+ 2x67. Djup: 114 cm, hö..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:15
  • 7198 Slagbord
    1900-tal, furu. Bredd: 54 + 2x57, djup: 110 cm, hö..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:27
  • 8041 Slagbord
    diameter: 105cm, höjd: 78cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:22
  • 8295 Smörgåsgafflar
    16 st. Trä och mässing, Eskilstuna omkring 1900
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:34
  • 7010 Smyckesgarnityr
    silver, 4 delar, Halsband + armband + 1 par örhäng..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:02
  • 7059 Smyckeskrin
    Lackarbete, Hongkong. Längd: 30 cm. Djup: 21 cm, h..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:37
  • 8248 Soffa
    + 1 par karmstolar, Gustaviansk stil. Längd: 166 ca
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:12
  • 7405 Soffa
    Badkarsmodell, Gustaviansk stil. Längd: 151 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:16
  • 8245 Soffa
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd:..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:39
  • 6117 Soffa
    röd velourklädsel. Längd: 205 cm. Djup: 86 cm. Höj..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:18
  • 8253 Soffa
    Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Småland”. Gen..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:57
  • 8237 Soffbord
    Asien, med låda & glasskiva. Bredd: 138 cm, djup: ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:44
  • 7152 Soffbord
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen. Bredd:..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:41
  • 8332 Soffbord
    Emaljskiva, Törneman, 1967. Bredd: 90 cm, djup: 90..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:31
  • 8242 Soffbord
    Mässing med glasskiva. Bredd: 85 cm. Djup: 85 cm, ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:27
  • 7285 Soffgrupp
    4 delar, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Swede..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:23
  • 8222 Solspegel
    trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:44
  • 1028 Spegel
    + konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:32
  • 8199 Spegel
    121x63 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:06
  • 8026 Spegellampett
    "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:53
  • 8025 Spegellampett
    "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:51
  • 8164 Spegellampetter
    ett par, Trä. Höjd: 31 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:43
  • 7261 Spelbord
    nyrenässans. Bredd: 89 cm. Djup: 44x2 cm, höjd: 79 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:32
  • 8205 Stallykta
    höjd: 29 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:39
  • 8203 Stinslyktor
    3 st. Höjd: 45-51 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:18
  • 8010 Stol
    omkring 1900, Götisk-stil, bemålad
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:51
  • 8182 Stol
    Rokoko
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:17
  • 8241 Stolar
    4 st, Nyrokoko
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:23
  • 8162 Stolar
    4 st, Teak, Bertil Fridhagen (1905-1993), Bodafors..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:11
  • 8181 Stolar
    5 st, 1700-/1800-tal
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:10
  • 8251 Stolar
    ett par. Genombruten rygg med spjälor, kopplade be..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:37
  • 8362 Supkoppar
    6 st, i träschatull, mässing med motiv av ankare. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:44
  • 8360 Sybord
    2 lådor, trissor på fyrdelad pelarfot, toppskiva m..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:04
  • 8014 Sybord
    rokokostil, omkring 1900, bemålat. Bredd: 56 cm, d..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:38
  • 8216 Syltkrukor
    3 st, Höganäs, 2,8,11 liter. Diameter: 13-22 cm. H..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:28
  • 7033 Tågset
    4 delar, BRIO, 1950-tal, lok + 3 vagnar. Trä, Läng..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:17
  • 7061 Takarmatur
    + bordslampsskärm, Marimekko, "Unikko", Maija Isol..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:41
  • 8080 Takarmatur
    höjd: 52cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:12
  • 7200 Takarmatur
    majolika, fd fotogen, diameter: 50 ca
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:28
  • 7358 Takarmatur
    Maria Theresia, prismor, höjd: 46 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:50
  • 7359 Takarmatur
    Maria Theresia, prismor, höjd: 50 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:53
  • 8276 Takarmatur
    Mässing med prismor. Höjd: ca 40 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:57
  • 7091 Takarmatur
    mässing, 1800-tal, diameter: 31 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:27
  • 7284 Takarmatur
    Metall, 1930-/40-tal, höjd: 54 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:19
  • 8018 Takarmatur
    Rokokostil. Höjd: 60 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:53
  • 8300 Takarmatur
    Tiffanystil. Diameter: 40 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:41
  • 8296 Tallboy
    Nyrenässans, vitmålad, 6 lådor. Bredd: 90 cm, djup..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:23
  • 8202 Tallrik
    Meissen, II-sortering. + kopp med fat, Diameter: 2..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:29
  • 8148 Tallrikar
    + assietter, 8 + 8 delar, Julmotiv, Lars Carlsson,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:55
  • 8257 Tallrikar
    2 st, Imaridekor. Diameter: 23-27 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:10
  • 8175 Tallrikar
    3 st, Kina, Famille Rose. Diameter: 23 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:28
  • 8149 Tallrikar
    8 st, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå bo..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:50
  • 8154 Teckning
    Blyerts, Johan Tirén (1853-1911), Sverige. Monogra..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:20
  • 8209 Teckningar
    3 st, Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:25
  • 8220 Tedosa
    + kopp, Kina. Höjd: 6-9,5
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:50
  • 8230 Tekanna
    Kina. Höjd: 12-21 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:32
  • 8061 Tennsoldater
    diverse
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:02
  • 8201 Terrin
    med lock, Kina. Längd: 36 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:24
  • 8317 Tidningsbord
    England. Bredd: 51 cm, djup: 25 cm, höjd: 52 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:51
  • 8078 Trädgårdsmöbler
    3 delar, Byarum, 1900-tal
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:38
  • 7182 Traktörpannor mm
    8 delar, Koppar / mässingshandtag. Längd: 18,5-53 ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:09
  • 8066 Träskulptur
    A. Johansson. Signerad. Höjd: 33cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:23
  • 8088 Träskulptur
    Signerad Trygg. Höjd: 27cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:07
  • 8022 Träsnitt
    3 st, Japan, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:57
  • 8376 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Vinterskärgår..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:30
  • 8363 Väggarmatur
    1950-tal, "Liljekonvalj". Mässing med glaskupor. H..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:58
  • 8304 Väggarmaturer
    Adrien Gardère, "Melampo", Artemide, vinkelbar klä..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:54
  • 8109 Väggrelief
    Diameter: 32cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:54
  • 8042 Väggrelief
    Intarsia, Tiger, 60x45cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:53
  • 7411 Väggskulptur
    Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Kvinna med amf..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:21
  • 8166 Väggtallrik
    Johann Maresch, dekor av tranor, bemålat terrakott..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:12
  • 8129 Väggur
    Rokoko. Höjd: 65 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:13
  • 8020 Väggur
    sent 1800-tal. Höjd: 85 ca
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:06
  • 7404 Väggvitrinskåp
    Rokokostil. Bredd: 84 cm, bredd: 25 cm, höjd: 71 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:15
  • 8071 Vas
    Carina Seth-Andersson, "Urna", grå, Marimekko. Höj..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:08
  • 8160 Vas
    Erich och Ingrid Triller, Sverige. Sverige, Tobo, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:38
  • 8228 Vas
    Kina. Höjd: 38 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:16
  • 8089 Vas
    Metall. Höjd: 24cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:43
  • 8112 Vas
    Nuutajärvi. Höjd: 17cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:23
  • 8263 Vas
    Orrefors, Etsad dekor med bland annat Stadshuset. ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:02
  • 7137 Vas
    Rörstrand, Jugend, Nils Emil Lundström (1865-1960)..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:39
  • 8280 Vas
    Tobo, Erich och Ingrid Triller, Sverige. Höjd: 12 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:07
  • 8062 Vaser
    2 st, bland annat Gefle Percy. Höjd: 13-20cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:54
  • 8051 Vaser
    2 st, Gustavsberg Lagun. Höjd: 14-18cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:06
  • 8231 Vaser
    3 st, Kina. Höjd: 14-27, nutida
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:31
  • 8114 Vaser/skålar
    3 st. Höjd: 17-21cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:28
  • 8111 Vinglas
    Ett par, Kosta Boda. Höjd: 23cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:15
  • 7067 Vitrinskåp
    1900-tal, Holländsk modell. Bredd: 133 cm, djup: 4..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:21
  • 8328 Vitrinskåp
    2-delat. Bredd: 116 cm, djup: 38 cm, höjd: 200 cm,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 19:42
  • 7184 Vitrinskåp
    England, 1930-tal, halvmåne, mahogny. Bredd: 88 cm..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 18:14
  • 8180 Vitrinskåp
    Louis XVI-stil. Bredd: 71 cm, djup: 37 cm, höjd: 1..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 maj kl 20:22




Ladda ner broschyr